کاربرد دوربیـن مدار بـسته مخفی

کاربرد دوربیـن مدار بـسته مخفی

دوربین مدار بسته مخفی ممکن است درام های جاسوسی دوران جنگ سرد را به ذهن آورند، اما با ظهور فناوری جدید مانند زنگ درب های ویدئویی و سیستم های امنیتی، نظارت پنهان در میان کسانی که به دنبال حفظ امنیت هستند در حال افزایش است. با توجه به سرقت بیش از 1.7 میلیون بسته در سراسر کشور، مردم به طور فزاینده ای مشتاق نظارت بر رویدادهای خارج از خانه خود هستند، لذا در اینجا به منظور شناخت بیشتر با این سیستم، لازم است بدانیم عملکرد دوربین مدار بسته مخفی چگونه است و شامل چه مواردی می باشد؟

 

عوامل موثر در استفاده از دوربیـن مدار بـسته مخفی

قبل از استفاده از دوربین مدار بسته مخفی، باید قوانین نظارت در کشور خود را مرور کنید. در سراسر کشور نصب دوربین مخفی در خانه برای نظارت بصری بدون رضایت پرستار بچه یا شخص ثالث دیگر قانونی است، اما دوربین ها هرگز در مکان هایی مجاز نیستند. جایی که انتظار حفظ حریم خصوصی وجود دارد، مانند حمام، اتاق تعویض یا اتاق خواب برای پرستار بچه یا زنان خانه دار. نظارت صوتی داستان متفاوتی است، قوانین در مورد ضبط صدا بسیار ضعیف تر از ضبط ویدئو است. ضبط مکالمه ای که شخصاً در آن عضویت ندارید در همه کشورها غیرقانونی است، بنابراین از دوربین هایی استفاده کنید که فقط ویدئو ضبط می کنند. مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید دوربینی نه چندان پنهان وجود داشته باشد. اکثر دوربین ها به همان اندازه که پس از رویداد موثر هستند، بازدارنده هستند، بنابراین به عنوان مثال، به سادگی داشتن یک دوربین، برخورداری از زنگ درب منزل می تواند برای جلوگیری از دستگیری سارقان از بسته کافی باشد. هنگامی که می خواهید یک فیلمبرداری محتاطانه تر داشته باشید، در اینجا چند دوربین وجود دارد که کارشناسان فناوری و نظارت برای ضبط ویدئو و تصاویر بدون شناخته شدن خود توصیه می کنند:

دوربین مدار بسته مخفی

  • مینی دوربین بی سیم مخفی

هنگام خرید دوربین مدار بسته مخفی، سه مورد را باید در نظر بگیرید، منبع تغذیه (باتری کار می کند یا سیم کشی می شود؟)، کیفیت تصویر (آیا برای تشخیص چهره یا پلاک به رزولوشن 4K نیاز دارید؟) و ذخیره اطلاعات (فایل ها به صورت محلی یا در ابر ذخیره می شوند؟ و چه مقدار داده را می توان قبل از پاک شدن ذخیره کرد؟) نامرئی بودن این دستگاه ها همیشه هزینه دارد، بنابراین با دوربین مخفی از عمر باتری و ظرفیت ذخیره سازی مشابه با یک دوربین امنیتی معمولی مانند پلک زدن یا چشمک زدن برخوردار نخواهید شد.

 

  • دوربین مخفی آشکارساز

بسیاری از دوربین های مخفی خود را به عنوان اشیاء روزمره مانند آشکارسازهای دود، شارژرهای تلفن، حتی دستگاه های قهوه ساز تغییر می دهند، اما بهترین آنها در این دسته آنهایی هستند که در واقع دو منظوره هستند. اگر دو آشکارساز دود در سقف خود یا دو دستگاه قهوه ساز روی میز خود داشته باشید، کمی مشکوک خواهد بود، یکی واقعی و دیگری فقط یک دوربین. اینجاست که احتیاط کردن لازم است.

بهترین دوربین مداربسته مخفی

ذکر نکات مهم در استفاده از دوربیـن مدار بـسته مخفی

اگر در مورد نصب دوربین مدار بسته مخفی فکر می کنید اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چه اطلاعاتی را می خواهید جمع آوری کنید و چرا می خواهید آنها را جمع آوری کنید. اگر قصد دارید از دوربین مدار بسته استفاده کنید، مهم است که هدف مشخصی برای جمع آوری این اطلاعات داشته باشید، زیرا فقط در صورت نیاز به اطلاعات باید جمع آوری کنید. شما معمولاً باید مطمئن شوید که مردم می دانند که در حال فیلمبرداری هستند (و در برخی موارد صدا ضبط شده است)، چرا فیلمبرداری می شوند و چگونه قصد استفاده و ذخیره فیلم را دارید. بسیاری از مشاغل این کار را با استفاده از علائم انجام می دهند. با این حال، برخی از شرایط محدود وجود دارد که می توانید از دوربین مدار بسته مخفی استفاده کنید.

 

نمی توان از دوربین مدار بسته به گونه ای استفاده کرد که غیرقانونی، ناعادلانه یا بی دلیل موجب ایجاد مزاحمت شود. اینکه آیا جمع آوری اطلاعات شخصی توسط دوربین مدار بسته به طور غیر منطقی مزاحمت است تا حد زیادی به حساسیت اطلاعات جمع آوری شده بستگی دارد که در مقایسه با جدیت یا اهمیت دلیل شما برای جمع آوری اطلاعات سنجیده می شود. علاوه بر این، سیستم های دوربین مدار بسته مخفی در صورت کافی بودن تصاویر نباید صدا را ضبط کنند و در صورت کافی بودن یک دید ثابت از یک منطقه خاص، دوربین نباید حرکت کند. جمع آوری صدا همراه با تصاویر بصری به میزان قابل توجهی نفوذ در حریم خصوصی است که کارایی سیستم های دوربین مدار بسته را افزایش می دهد. همانطور که در مورد استفاده از دوربین های مخفی می دانید، شما نیاز به یک مورد بسیار قوی برای اتخاذ این عمل دارید. در حالی که نصب دوربین ها در توالت های مردانه به منظور امنیت عمومی بسته به نحوه قرارگیری دوربین ها به طور نامعقول باعث ایجاد مزاحمت است، اما نصب یک دوربین موقت در یک رختکن برای گرفتن کارمند در حال سرقت وسایل از یک قفسه خاص به احتمال زیاد توجیه پذیر است. در زمینه سلامت، نصب دوربین در یک منطقه معاینه بیمار برای اهداف عمومی یا ایمنی نیز به احتمال زیاد ناعادلانه یا مزاحمانه تلقی می شود.

استفاده از دوربین مدار بسته مخفی

نتیجه گیری:

برای اطلاعات بیشتر در مورد مواردی که قبل از نصب دوربین مدار بسته مخفی باید در نظر بگیرید، می توانید از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید. همچنین می توانید دستورالعمل های دوربین مدار بسته را بررسی کنید تا آگاهی و شناخت خود را در این حوزه افزایش دهید، این امر ملاحظات حریم خصوصی را پوشش می دهد. شما همچنین باید امنیت دوربین ها و نحوه تأثیر آنها بر امنیت هر سیستم که به آنها متصل می کنید را در نظر بگیرید. برای کسانی که به دلیل ترس از دوربین مخفی نمی خواهند استفاده از آن را به طور کامل متوقف کنند، مهم است که مجهز به ابزارهای مناسب برای پیدا کردن دوربین های مخفی باشید. سعی کنید در این حوزه اطلاعات خود را بالا ببرید تا بتوانید به تنهایی از این سیستم های امنیتی بهره مند شوید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

بهترین برندهای دوربیـن مداربـسته

بهترین برندهای دوربیـن مداربـسته با تغییر شیوه زندگی انسان‌ها استفاده از وسایل الکترونیکی رواج بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button