دوربیـن مداربسـته بولت چیست؟

دوربیـن مداربسـته بولت 

شخصی که خانه‌ای برای زندگی و یا مغازه‌ای برای کارکردن دارد همیشه نگران و استرس این را دارد که اگر یک روز از جای زندگی و یا محل کار خود دور شود ممکن است مال و اموالش از دستبرد و گزند در امان نماند. و یا حتی ممکن است با وجود حضور شخص در خود محل با غافل شدن او دستبردهایی به اموال او صورت گیرد.

پس بهتر نیست در صورت بروز این مسائل و مشکلات، امکانات و ابزارهایی برای ثبت اعمال شخص دستبرد برنده وجود داشته باشد تا هم از نظر امنیت و هم پیگیری های قانونی خیالمان راحت باشد.
پیشنهاد ما به شما نصب دوربین های مدار بسته می باشد که انواع مختلفی دارد و بسته به بودجه و شرایط محلی که شما می خواهید در آن‌جا دوربین نصب کنید می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال دوربین ها، کاربردهای مختلفی دارند بعضی از آنها به منظور نصب در محیطهای داخل یک مکان و بسیاری برای نصب کردن در بیرون به اصطلاح در خارج از یک محیط بسته تعبیه می شوند که در حقیقت موضوع بحث ما در مورد همین دوربین هاست و قصد داریم توضیحات مفید و کاربردی درباره این دوربین ها به شما ارائه دهیم.

پس شما را دعوت می کنیم که با ما همراه باشید و اطلاعاتتان را دراین مورد بالا ببرید.
دوربین های بولت که از لغت انگلیسی خود که لوله و یا گلوله هست وام گرفته است و این نامگذاری به‌دلیل بدنه فیزیکی و شکل و شمایل ظاهری آن است.

 

 

دوربیـن مداربسـته بولت 

ویژگی های منحصر بفرد دوربین های بولِت

این دوربین‌ها ضد آب می‌باشند البته به این معنا هم نیستند که دوربین را داخل آب فراووان غوطه ور نمائید.
دوربین‌های موردنظر کاربرد دید در شب بسیار دقیقی دارند به این صورت که به محض خاموش شدن نور مکانی که دوربین در آن‌جا نصب شده است سنسور‌های دوربین به صورت اتواتیک شروع به کار کردن می‌کنند و لحظاتی که بواسطه چشم نمی‌توان آن‌ها را دید را به روشنی روز ثبت می‌کنند. البته کیفیت این خصوصیت دوربین نیز به تعداد  LED های بکار رفته در آن بستگی دارد.

 

دوربین‌های بولِت 3 نوع مختلف لنز دارند:

 لنزهای ثابت که در این نوع از دوربین‌ها با توجه به ثابت بودن لنز زاویه دید ثابتی نیز دارند و امکان زوم در این دوربین‌ها وجود ندارد.

دوربین‌های وریفوکال که امکانات زوم و بزرگنمایی دارند و از امکانات بیشتری نسبت به دوربین‌های با لنز ثابت دارند.

 

دوربین‌های موتورایز که درست مانند نوع دوم یعنی دوربین‌های وریفوکال امکان بزرگنمایی دارند ولی با این تفاوت که انجام این کار بوسیله موتوری که در آن تعبیه شده است انجام می‌گیرد و مانند نوع دوم دستی نیست.دوربین‌های بولِت تنها تفاوتی که با نوع دیگر دوربین‌ها دارند شکل ظاهری و جنس بدنه دوربین‌هاست که در انواع دیگر جنس بدنه از پلاستیک است. ولی این دوربین‌ها بدنه فلزی دارند.

 

 البته همانطور که یادآور شدیم از این دوربین‌ها برای فضای بیرونی استفاده می‌شود. و دلیل این انتخاب به خاطر تطبیق این دوربین‌ها با شرایط آب و هوایی و اتفاقات طبیعی چون، گرد وغبار باران و برف است.
این دوربین‌های کارایی و عملکرد خیلی بهتری دارند به عنوان مثال دوربینهای بولِت تشخیص دهنده‌ی حرکتی، سنسور حرارتی و زوم در حد قابل قبول را شامل می‌شوند.

البته دوربین های بی سیم بولت نیز بواسطه امکاناتی که دارند محبوبیت زیادی دارند. همچنین به دلیل انعطاف ساختی که در تولید این دوربین ها بکار رفته است  میتوان در هر قسمت از مکانی که دلخواه شماست این دوربین ها را نصب کنید به عنوان مثال در برآمدگی لبه پشت بام، گوشه‌ی دیوار و یا حتی زیر شیروانی سقف نیز بدون هیچ مشکلی قابلیت نصب دارند.

این دوربین ها به دلیل خاصیت چرخشی پرکاربردی که دارند می توانند حتی در جاهای بسیار  باریک مانند راهرو ها نیز نصب شوند و به حالت اتوماتیک، خود شروع به ثبت و ضبط نمایند. این قابلیت چرخشی به حدی قابل اهمیت است که شما بعد از نصب، اگر از مکان موردنظر خود راضی نباشید می توانید بوسیله ویژگی چرخشی دوربین زاویه دید را تغییر دهید و مانند دوربین‌های دیگر ثابت نیستند که نتوان کاری کرد.

بازتاب نور و ناواضح بودن تصاویر ثبت شده در دوربین بدترین موقعیتی است که دارنده یک دوربین ممکن است آن را تجربه کند ولی در دوربین‌های بولِت اینطور نیست و نحوه نصب دوربین کلا وجود این مسئله را منتفی می‌کند.

دوربین‌های بولِت 3 نوع مختلف لنز دارند

این دوربین‌ها با توجه به تمام مزایای مفیدی که دارند تقریبا هیچ معایبی ندارند و اگر شما یک محافظ دقیق و درست برای آنها تهیه فرمائید تا از دستکاری‌های غیر مجاز نیز مصون بماند.

با توجه به تمام این نکات مثبت و مزایای مفیدی که برای دوربین‌های بولت ذکر شد، احتمالا شما به این موضوع فکر خواهید کرد که خب قیمت چنین ابزار مفید و کاربردی حتما خیلی بیشتر از انواع دیگر آن است ولی ما به شما خواهیم گفت ممکن است که قیمت دوربین‌های بولِت بیشتر باشد ولی با توجه به کارایی و امکان استفاده بلند مدتی که دارند و درصد گزارش پائین از خرابی این دوربین‌ها گزارش شده است اتفاقا به‌صرفه‌ترین و مناسبترین خریدی است که شما می‌توانید داشته باشید.

چون وجود این نوع دوربین‌ها با توجه به شکل ظاهری که دارند بسیار جلب توجه می‌کند و کسی که قصد دستبرد دارد متوجه این موضوع بسیار مهم خواهد شد طبیعتا ممکن است با مشاهده دوربین پیشرفته از ادامه عمل نامناسب خودداری نماید و متوجه شود که اگر قصد دستبردی داشته باشد قطعا در دام خواهد افتاد.

شما زمانی که در مکان موردنظر خود قصد دارید تا دوربینی نصب کنید ممکن است با نگاه عجیب و ناراضی همسایگان خود مواجه شوید که اندیشه شکسته شدن حریم خصوصیشان را داشته باشند ولی قابلیت منحصربفرد این دوربین‌ها تمام آن تفکرات را از بین می‌برد.

انواع دوربین مداربسته بولت

سخن آخر


دوربین‌های بولِت، می‌توانند مناسب‌ترین انتخاب برای خرید و نصب در مکان‌های موردنظر شما باشند که مانند یک چشم دقیق و تیزبین تمام اتفاقات و پیش‌آمدهای احتمالی را نظاره‌گر باشد و آن لحظه‌هایی را که ممکن است از نظر شما پنهان بماند و یا نادیده گرفته شوند به‌خوبی ثبت و ضبط نمایند. پس بهتر نیست در سریعترین زمان ممکن نسبت به خرید این نوع دوربین‌ها اقدام نمائید و خیال خود بابت هر گونه ضرر احتمای راحت نمائید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

استفاده از دوربین مدار بسته مخفی

کاربرد دوربیـن مدار بـسته مخفی

کاربرد دوربیـن مدار بـسته مخفی دوربین مدار بسته مخفی ممکن است درام های جاسوسی دوران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button