مزایا و قابلیت های دزدگیر

قابلیت های دزدگیر

متاسفانه در برخی از مناطق کشور سرقت و حوادث ناگوار به دفعات رخ میدهد. از این رو استفاده از دزدگیر اهمیت خاصی پیدا کرده و کمتر کسی پیدا می شود که سراغ قابلیت های دزدگیر نرفته باشد. در عموم دزدگیر را فقط به عنوان جلوگیری از سرقت می شناسند اما ویژگی های دزدگیر از این موارد فراتر است. در راستای آشنایی کامل شما با قابلیت های دزدگیر، ما این مقاله را آماده و نشر دادیم که شامل تمام مزایای دزدگیر میشود. توجه داشته باشید که قابلیت های دزدگیر بر اساس نوع آن میتواند متفاوت باشد اما امکانات زیر تقریبا در تمام دزدگیر های امروزی که مناسب هستند؛ دیده میشود.

کاهش احتمال سرقت

خلافکاران و سارقان فرصت طلب هستند و همواره در جستجوی اهداف آسان می‌باشند. مطالعات زیادی نشان می‌دهد که همیشه اماکنی که مجهز به دزدگیر نمی‌باشند، سه برابر بیشتر از اماکنی که سیستم نظارتی مناسب و پیشرفته‌ای دارند، مورد سرقت قرار می‌گیرند. هنگامی که یک ساختمان دارای یک سیستم امنیتی مجهز باشد و با قرار دادن تابلو، دیگران در جریان تحت پوشش قرار داشتن ساختمان گیرند، احتمال ورود سارقان به آن ساختمان بسیار کم خواهد شد. در چنین شرایطی سارقان می‌دانند که تلاش آن ‌ها شکست خواهد خورد و ممکن است چهره آن‌ها شناسایی شود. در نتیجه میتوان کاهش احتمال سرقت را از مهم ترین کاربرد ها و قابلیت های دزدگیر دانست.

 

قابلیت های دزدگیر

تمام قابلیت های دزدگیر

پیشگیری از وقوع آتش سوزی

یکی از مهمترین و پرخسارت‌ ترین خطراتی که اماکن مختلف را تهدید می‌کند آتش‌سوزی است. شما می‌توانید با خرید یک سیستم امنیتی هشدار دهنده و با استفاده از سنسورهای مناسب نظیر آشکارساز های دود، علاوه بر پیشگیری از وقوع سرقت، احتمال وقوع آتش‌سوزی را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

قابلیت نظارت و کنترل از راه دور

کاربرانی که از دزدگیر و سیستم حفاظتی برای ساختمان یا خودروی خود استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود از راه دور آن را مدیریت کنند. کاربر می‌تواند از هر نقطه‌ای در جهان، سیستم امنیتی ساختمان را فعال و یا غیرفعال کند. همچنین از طریق شبکه اینترنت، تصاویر ثبت شده توسط دوربین ‌های مدار بسته را مشاهده نموده و رفت و آمدها را تحت نظر داشته باشند. خب این از جمله قابلیت های دزدگیر می باشد که از همان ابتدا وجود داشته است.

باتری پشتیبان

از آنجایی که ممکن است برق توسط سارق قطع شود، یکی از مهمترین قابلیت های دزدگیر اماکن، باتری پشتیبان است. اگر منبع تغذیه قطع شود، سیستم زنگ خطر نمی‌تواند کار کند و کل سیستم عملکرد خود را از دست می‌دهد. بنابراین لازم است سیستم زنگ هشدار به باتری پشتیبان در حالت خاموش مجهز باشد. علاوه بر این، سیستم هشداردهنده سارق باید مجهز به اخطار زنگ هشدار نیز باشد تا در صورت از کار افتادن برق خارجی مالک بلافاصله مطلع شود.

سنسور چشمی

دزدگیر با استفاده از سنسور ها و تجهیزات جانبی خود، محیط مورد نظر را کنترل می نماید. یکی از سنسور های مورد استفاده و مهم در این زمینه، سنسور چشمی می باشد. این مورد از قابلیت های دزدگیر به این صورت عمل میکند که محیط در دسترس خود را بررسی میکند و به محض تشخیص تحرک، پیغام هشدار را به دستگاه مرکزی دزدگیر مخابره میکند. به طور کلی زاویه دید چشمی های دزدگیر اماکن ۱۱۰ درجه و طول دید آنها ۶ متر میباشد. با توجه به این زاویه، سنسور چشمی محیط مناسبی را میتواند پوشش دهد.

 

قابلیت های دزدگیر
قابلیت های دزدگیر

تشخیص دود

یکی از ویژگی های مهم در سیستم دزدگیر پشتیبانی از سنسور های متنوع در زمینه سیستم های امنیتی و حفاظتی میباشد. یکی از پرکاربردترین قابلیت های دزدگیر، سنسور تشخیص دود یا به عبارت دیگر سنسور دتکتور می باشد. این سنسور همانطور که از نام آن مشخص است مخصوص تشخیص دود موجود در محیط میباشد. از این رو سیستم دزدگیر علاوه بر پوشش امنیتی و حفاظتی خود که ارائه میدهد میتواند به عنوان دستگاه اعلام حریق نیز عمل نماید و استفاده شود.این مزیت دزدگیر به گونه ایی عمل می نماید که به محض تشخیص دود حاصل از آتش سوزی ، پیغام هشدار را به دستگاه مرکزی مخابره می کند.

 

مزایای دزدگیر
قابلیت های دزدگیر

مگنت

قابلیت مگنت به عنوان یک سنسور حفاظتی در محیط مورد نظر استفاده میشود. این سنسور مخصوص کنترل باز و بسته شدن درب ها و پنجره ها می باشد. به عبارت دیگر سنسور مخصوص پوشش درب و پنجره در محیط، سنسور مگنت میباشد. این ویژگی دزدگیر به گونه ایی عمل میکند که به محض باز شدن درب، پیغام هشدار به دستگاه مخابره می گردد و دستگاه مرکزی شروع به پخش آژیر هشدار می نماید. سنسور مگنت به گونه ایی طراحی شده است که قابلیت نصب بر روی اکثر درب و پنجره های موجود در مکان های مختلف را دارا میباشد که بتواند پوشش مناسبی را ایجاد نماید.

انتقال بی سیم

امروزه یک سری دزدگیر هایی طراحی شده اند که توانایی انتقال بی سیم را دارند. انتقال بی سیم بدین معنا است که دیگر نیازی به کابل کشی و خرابی دکوراسیون مکان نمی باشد. البته این دست از دزدگیر ها حساسیت زیادی به مکان نصب دارند و باید در جای درست قرار گیرند تا بتوانند به درستی کار کنند. با توجه به این در حالت کلی میتوان انتقال بی سیم را یکی از قابلیت های دزدگیر های امروزی دانست.

قابلیت قرار گرفتن تحت پوشش بیمه و تخفیف بیمه

اگر قصد استفاده از خدمات بیمه نظیر بیمه سرقت یا آتش‌سوزی را دارید، خوب است بدانید در قوانین بسیاری از شرکت‌های بیمه، نصب دزدگیر، سیستم هشدار و سایر سیستم‌ های امنیتی یکی از شروط قرار گرفتن تحت پوشش چنین بیمه‌هایی است. بسته به شرکتی که انتخاب می‌کنید می‌تواند مزایایی نظیر تخفیف حق بیمه را هم به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button