خرید دوربین مداربسته | فروش دوربین مداربسته | نصب دوربین مداربسته

فهرست مطالب

خرید دوربین مدار بسته | نصب دوربین مداربسته

خرید دوربین مداربسته

امروزه شاهد خرید دوربین مداربسته در داخل و بیرون بیشتر مراکز از جمله انبارها، فروشگاه ها و مراکز خرید، بیمارستان ها، اماکن دولتی و… هستیم.

نصب این دستگاه های حفاظتی با اهداف مختلفی انجام می شود.

امروزه بیشتر مراکز برای تامین حفاظت، حراست و ایمنی، کنترل، و نظایر آن اقدام به خرید و فروش انواع دوربین ها و نصب آن ها می کنند.

شاید در گذشته نیاز به چنین دستگاهی کمتر به چشم میخورد

امروزه با پیشرفت مراکز و همچنین پیشرفت جمعیت کنترل کردن و نظارت و بررسی و از همه مهمتر تامین امنیت مشکل تر شده است و نیاز به نصب دوربین مداربسته بیشتر احساس میشود

شیوه های خرید دوربین مداربسته و فروش دوربین مدار بسته

خرید دوربین مداربسته در عصر حاضر  به شیوه های مختلفی رایج شده است.

از اینکه فواید تهیه این محصول زیاد است شکی نیست. از وقتی خرید و فروش و نصب دوربین های مداربسته آزاد و رایج شده به وفور شاهد کاهش جرائم و کاهش فعالیت های غیر قانونی شده ایم.

جدای از فواید و مزیت های این دوربین ها که خرید و فروش این محصول را توجیه می کند مدل های متنوع این محصول می باشد.

شما چه به عنوان فروشنده و چه در نقش خریدار باید محصولی را عرضه یا خرید کنید که متناسب با کارایی و فعالیت شما باشد.

تنوع در مدل ها و قیمت های دوربین مداربسته به نوعی است که شما می توانید یک دوربین با کارایی و قیمت مناسب برای منزل خود تامین کنید و یا یک دوربین با کارایی متنوع و پیچیده تر برای مراکز بزرگ تهیه کنید و این انعطاف پذیری فروش و انتخاب محصول را آسانتر کرده است.

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته سبب بالا رفتن سطح ایمنی در منزل شده و این مسئله نیز سبب می شود شخص با خیالی راحت زمان مسافرت و دوری از منزل به دیدن و بازبینی تصاویر ثبت شده به وسیله این نوع دوربین ها و ذخیره شده بر روی سیستم DVR بپردازد.

فرایند بررسی، تعیین، خرید و نصب دستگاه های امنیتی می توان به حد زیادی دل انگیز و جذاب باشد.

چنانچه خود شخصا بخواهید اقدام به تهیه و نصب این دوربین ها کنید سبب می شود در هزینه ها به حد قابل ملاحظه ای صرفه جویی کرد اگر که در منابع معتبری به بررسی و تحقیق بپردازید و از متخصصان کاربلد و ماهر کمک بگیرید.

نخستین کاری که برای نصب و راه اندازی این سیستم بایستی انجام داد این است که با موسسات معتبر در این حیطه ارتباط برقرار کرد. متخصصان آنها اطلاعات شما را ثبت کرده و این معلومات را به پرسنل گزارش می دهند تا مکان نصب را بررسی کنند. پس از آن پرسنل جهت بررسی، تماس حاصل نموده و با شما هماهنگی لازم را انجام می دهند.

بعد از بررسی، پرسنل هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی این سیستم را تخمین زده و به شما اطلاع می دهند، افزون بر این شما را از تمامی جزئیات کار مطلع می سازند.‌ بعد از اعمال کلیه این مراحل اگرچه شما تمایل به نصب این سیستم را داشته باشید این کار را آغاز می کنید.

نحوه نصب دوربین مداربسته

اقدامات ضروری پیش از نصب دوربین مداربسته

چه نکاتی را باید قبل از نصب دوربین مداربسته باید بدانیم

تصور اعمال شکاف در دیوار های خانه جهت سیم کشی برای نصب دوربین مداربسته امکان دارد مقداری تشویش برانگیز باشد ولی نگران نباشید. در نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها می توان با بکارگیری ابزار هایی نظیر لوله، سینی کابل، داکت و… و همچنین رد کردن کابل از سقف های کاذب، دوپوش، زیرنما کابل کشی را بصورت کامل از جلو چشم پنهان می کند.

برخی دستگاه های امنیتی این دوربین ها به شکل پکیج های بدون سیم عرضه شده که نصب و راه اندازی این دوربین ها را برای محیط های کوچک خیلی راحت کرده است‌.

 نخستین گام تدارک فهرستی از احتیاجات و توقعات شما از دستگاه دوربین مداربسته است.

این بدان مفهوم است که معلوم کنید در چه مناطقی احتیاج به کنترل و بازبینی و نظارت تصاویر دارید و در هر ناحیه چه میزان سطح کیفی و شفافیت تصویر حائز اهمیت است.

بازبینی کلیه نواحی به وسیله دوربین هم خیلی گران است هم زیاد ضروری نیست. در نهایت نواحی از محل مورد نظر که احتیاج به بازبینی و نظارت بیشتری دارند را بایستی معلوم و اولویت بندی کرد. نقشه مورد نظر را بر روی یک کاغذ رسم کنید و نواحی که احتیاج به نصب و راه اندازی این دوربین است را معلوم کنید.

پس از آن کلیه نقاطی که جهت نصب دوربین مداربسته معلوم کرده اید را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید در آن ناحیه مطلوب ترین تصویر را از دوربین به دست می آورید و هیچ مانعی جهت ضبط تصویر به وسیله دوربین وجود ندارد.

مکان های مناسب نصب دوربین مداربسته

مکان های مناسب نصب دوربین مداربسته

مکان های مناسب و رایج جهت نصب این نوع دوربین ها عبارتند از:

 • در های جلویی و اضطراری و پشتی
 • پنجره های به سمت خیابان
 • محیط های داخلی (در منزل: پذیرایی، اتاق ها، آشپزخانه،
 • در مجتمع های مسکونی: ورودی اصلی، پارکینگ، لابی، اتاق حراست، در دفاتر اداری: اتاق پرسنل، اتاق های انتظار، لابی و…)
 • کوچه و خیابان
 • اتاق برق، تاسیسات، موتورخانه
 • راه پله ها، راهروهای خروج اضطراری و…

نصب انواع دوربین مداربسته 

مزایای نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته حس امنیت زیادی را به شخص می دهد. مزایای نصب این نوع دوربین ها عبارتند از:

 • فراهم ساختن امنیت با این نوع دوربین

احتمالا خیلی از اشخاص این نوع دوربین را یک ابزار جانبی جهت کنترل و نظارت محیط اطراف در نظر می گیرند، ولی پژوهشات صورت گرفته حاکی از آن است که وجود این دوربین ها سبب شده تا مکان مورد نظر از جوانب گوناگونی قابل اطمینا به نظر برسد، در این صورت امروزه در مراکز تجاری، اداری و همچنین تفریحی استفاده از این دوربین های مداربسته به وفور دیده می شود. این عامل می تواند از عمده ترین مزایای نصب دوربین مداربسته باشد.

مزایای نصب دوربین مداربسته

ممانعت از سرقت و حدوث جرم

یکی از فواید نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها ممانعت از حدوث جرم است. این دوربین ها و تصاویری که در آن به ثبت می رسند یکی از منابع اساسی در گشودن رمز پرونده های سرقت و جرم به حساب می آیند. موقعی که این دوربین در یک مکانی راه اندازی شده و به صورت صحیحی کار می کند، به واژه به صورت صحیحی دقت زیادی کنید، زیرا که در برخی از مکان های برخی از اشخاص از روی غفلت به علت فرار از نرخ تعمیر، سرویس و حفاظت از این دوربین ها، فقط آن را مانند یک ماکت راه اندازی می کنند، در این هنگام این دوربین قابل بکارگیری نخواهد بود و در حقیقت هیچ کمکی نمی کند. دوربین مداربسته چنانچه در مکانی نصب و راه اندازی می شود بایستی از لحاظ فنی کاملا سالم و بدون نقص باشد تا بدین صورت بتواند کمک کند.

کنترل و بررسی رفت و آمد در مکان های اداری

از دیگر مزایای نصب دوربین مداربسته می توان کنترل رفت و آمد را نام برد. برای نظارت، کنترل و تامین مقدار سود و درآمد از کسب و کار اشخاص و پرسنل در اماکن اداری، مدیران به واسطه این دوربین ها جهت کنترل رفت و آمد بهره می گیرند تا مطلع شوند در فضای کاری چه اتفاقاتی پیش می آید و همه افراد به چه کار هایی مشغول هستند. در حقیقت وجود این نوع دوربین ها سبب افزایش اطمینان خاطر اشخاص می شود.

درآمد زایی به وسیله نصب دوربین مداربسته

از دیگر فوایدی که این نوع دوربین ها بعد از بکارگیری در پی خواهند داشت بالا رفتن رواج اقتصادی و درآمدزایی است، زیرا که این دوربین ها جهت نصب و راه اندازی به پرسنلی احتیاج دارد که در این حیطه تبحر و تخصص زیادی داشته باشند، بدین علت اشخاصی به شیوه تخصصی در این حیطه آغاز به کار می کنند و این مسئله سبب می شود تا افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم صاحب کار و عایدی شوند.

نکات عمده پیش از نصب دوربین مداربسته

 • اولین نکته آن است که بایستی نخست از شروط ضمانت نامه ارائه دهنده این دوربین اطلاع کافی پیدا کرد پس از آن اقدام به نصب کرد. اگر اطلاعات لازم در خصوص شیوه کار با سیم و یا دیگر ابزار های ضروری جهت نصب و راه اندازی این دوربین را ندارید لازم است جهت نصب و راه اندازی آن از کارشناسان حیطه ابزار های امنیتی کمک بگیرید؛ زیرا که اگر در زمان نصب صدمه ای به قطعات دوربین مداربسته وارد شود امکان دارد دوربین دیگر مشمول گارانتی قرار نگیرد و دستخوش دردسر های زیادی شوید.
 • نکته دیگری که بایستی پیش از نصب و راه اندازی این دوربین به ان توجه شود تعیین مکان مطلوب و برآورد مقدار لوازم و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی آن می باشد. با یک نقشه درست و دقیق از نواحی نصب و محل قرار گیری سیم ها و مانیتور و سیستم ذخیره تصاویر می توان از لحاظ اقتصادی جهت فراهم سازی ابزار های ضروری صرفه جویی به عمل آورد.
 • اولین نکته آن است که بایستی نخست از شروط ضمانت نامه ارائه دهنده این دوربین اطلاع کافی پیدا کرد پس از آن اقدام به نصب کرد. اگر اطلاعات لازم در خصوص شیوه کار با سیم و یا دیگر ابزار های ضروری جهت نصب و راه اندازی این دوربین را ندارید لازم است جهت نصب و راه اندازی آن از کارشناسان حیطه ابزار های امنیتی کمک بگیرید؛ زیرا که اگر در زمان نصب صدمه ای به قطعات دوربین مداربسته وارد شود امکان دارد دوربین دیگر مشمول گارانتی قرار نگیرد و دستخوش دردسر های زیادی شوید.
 • نکته دیگری که بایستی پیش از نصب و راه اندازی این دوربین به ان توجه شود تعیین مکان مطلوب و برآورد مقدار لوازم و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی آن می باشد. با یک نقشه درست و دقیق از نواحی نصب و محل قرار گیری سیم ها و مانیتور و سیستم ذخیره تصاویر می توان از لحاظ اقتصادی جهت فراهم سازی ابزار های ضروری صرفه جویی به عمل آورد.
نکات عمده پیش از نصب دوربین مداربسته

مراحل گام به گام نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته معمولا مسئله ای کاملا تخصصی است و احتیاج به آموزش و یادگیری نصب و راه اندازی دارد. تعیین مسیر های مطلوب، چگونگی و نوع سیم کشی، معلوم کردن مکان درست جهت نصب این دوربین، نوع و تعداد این وسیله از عمده ترین موارد می باشند.

تهیه نقشه نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها

نخست مطابق پروژه آپارتمان یک نقشه جهت معلوم کردن نقاط مورد نظر و لازم برای نصب و راه اندازی این دوربین ها بایستی تهیه کنید. مطابق این، مکان های حساس و ضروری را که احتیاج به دوربین دارد را روی کاغذ علامت گذاری کنید.

بهتر است بدانید که راهروهای خروج اضطراری، اتاق برق، تاسیسات، راه پله، موتورخانه، پارکینگ، دفاتر اداری، درب های پشتی و جلویی و… از مناطق رایج جهت نصب و راه اندازی این نوع دوربین ها به حساب می آید.

انتخاب نقاط نصب مطلوب دوربین مداربسته

تعیین محل مطلوب از عمده ترین مراحل نصب دوربین مداربسته به حساب می آید، همواره زاویه اتاق ها مطلوب ترین ناحیه برای نصب و راه اندازی این سیستم می باشد. اگرچه این دستگاه برای محیط بیرون بکار برده می شود به هدف عدم دسترسی اشخاص به این نوع دوربین بایستی آن را در ارتفاع حدود ۳ متر راه اندازی کرد. مطمئن شوید که کلیه ورودی ها و خروجی ها را به صورت شفافی مشاهده می کنید و این دستگاه کنار پریز برق است.

نصب دوربین مداربسته روی دیوار

دوربین را معمولا توسط پیچ کردن و با استفاده از دریل به شکل محکمی در مکان مورد نیاز راه اندازی می کنند. بعضی از دستگاه ها را به وسیله چسب قوی به دیوار می چسبانند ولی بهتر است بدانید پیچ کردن مطلوب ترین روش جهت نصب آن است.

اتصال دوربین به منبع تغذیه

معمولا کلیه دوربین ها حاوی یک آداپتور برق هستند که به پریز برق دیواری وصل می شود. یک سر آداپتور به دو شاخه برق و سر دیگر این قطعه به پشت دستگاه متصل می شود.

اتصال به دستگاه DVR

اتصال ابزار های انتقال تصویر این دستگاه به همدیگر به وسیله فیش BNC انجام می گیرد. مطابق همین یک سر کابل RG به سیستم DVR و سر دیگر آن به دستگاه وصل می شود. برای دیدن تصاویر BNC به پورت ورودی DVR وصل می شود.

متصل کردن دوربین های بی سیم به کامپیوتر

دوربین های بدون سیم دربردارنده یک دیسک نرم افزاری هستند که جهت دیدن فید ها و تنظیمات این دستگاه بایستی آن را نصب و راه اندازی کرد.بعضی از این سیستم ها دارای گیرنده کوچکی هستند که توسط پورت USB به رایانه وصل می شوند.

اتصال صفحه نمایش کامپیوتر به DVR

از دیگر مراحل نصب دوربین مداربسته می توان اتصال صفحه نمایش کامپیوتر به DVR را نام برد. در این نوع اتصال معمولا سیم BNC را بکار می برند ولی بعضی از DVR ها می توانند با سیم های HDMI یا سیم های کواکسیال به مانیتور وصل شوند. به وسیله اتصال مورد نظر یک سر آن را به درگاه خروجی DVR و سر دیگر به ورودی صفحه نمایش کامپیوتر وصل کنید.

دقت داشته باشید که هر دوربین را به کدام یک از ورودی ها متصل می کنید. این مسئله برای مشاهده تصاویر هر کدام از دوربین دارای اهمیت است.

هزینه نصب دوربین مداربسته

هزینه نصب دوربین مداربسته به عوامل متنوعی بستگی دارد. با توجه به این عوامل و نوسانات قیمت ها در بازار نمی توان قیمت ثابتی را برای این سیستم ها ارائه کرد. عوامل موثر بر هزینه این نوع دوربین ها عبارتند از: مناطق تحت پوشش این دستگاه دقت و ریزبینی در نصب، راه اندازی، سیم کشی متناسب ‌و مساحت کابل کشی تعداد سیستم ها، سطح کیفی و مارک آنها نرخ سیستم DVR (ثبت و تنظیم کننده تصویر) هارد یا حافظه جانبی تجهیزات و تنظیمات جانبی سختی کار و وضعیت نامطلوب و…

اهمیت خرید دوربین مداربسته و فروش دوربین مداربسته

اهمیت خرید دوربین مداربسته

همانطور که گفته یکی از دلایل پر اهمیت خرید دوربین مدار بسته در کاهش وقوع جرائم است. نصب این محصول به معنای بالا بردن سیستم امنیتی یک مکان است و در بیشتر موارد دزدی ها و جرایم ناشی از ضعف سیستم امنیتی بوده و فرد توانسته غیر مجاز وارد یک محل شود و مدرکی برای شناسایی آن وجود نداشته باشد.

مورد بعدی کنترل افراد در یک شرکت است. وقتی محیط کار با سیستم امنیتی حفاظت شود قطعا کارهای غیر مجاز توسط کارمندان انجام نمی شود و کارمندان از کارهای غیر ضروری، استراحت های غیر نیاز، تخریب لوازم شرکت و …خودداری می کنند.

امروزه مهمترین دلیلی که کسب و کارها را مجاب به خرید دوربین مدار بسته می کند جلوگیری از حوادث غیر مترقبه است. وقایعی مانند آتش سوزی اگر زود از وقوع آن مطلع شوید می توانید از پیشرفت حادثه جلوگیری کنید.

فروش دوربین ها برای مراکز پلیس هم جهت اجرای درست قانون، کمک کننده است. این دوربین ها به عنوان مدرک معتبر و موثق هستند و فیلم و عکس های ضبط شده در اجرای عدالت به قانون کمک می کند.

خرید و فروش این دستگاه ها و امکان نصب آن ها در تمامی مکان ها وجود و این مزیت سبب کاهش هزینه های پرسنل امنیتی می شود و آنجا که بعضی از مدل های این دوربین ها به صورت دائمی خریداری و نصب می شوند و محدودیتی در کارکرد آنها وجود ندارد پس از لحاظ اقتصادی باصرفه هستند و لازمی نیست از بین نیروی انسانی افرادی را جهت حفظ امنیت استخدام کرد و در هر شرایط آب و هوایی و بدون وقفه کار می کنند.

نکات مهم در رابطه با خرید دوربین مداربسته و فروش دوربین مدار بسته

خرید دوربین مدار بسته در چند سال اخیر رایج شده است و عموما وارد هر فروشگاهی که می شوید با یک نمونه از این دستگاه ها مواجه می شوید. در وهله ی اول برای خرید این دستگاه ها حتما باید نیازهای خود را از نصب این دستگاه ارزیابی کنید و بدانید برای چه منظوری می خواهید این دستگاه را بفروشید و یا اگر در نقش خریدار هستید هدفتان از خرید چیست؟ آیا قصد نظارت بر رفت و آمدها را دارید؟ آیا می خواهید در فیلم دروبین ها افراد به طور واضح شناسایی شوند؟ سیستم دوربین مداربسته به درد کار شما می خورد یا بی سیم؟ چه فضایی را می خواهید پوشش دهید داخلی یا خارجی؟ آیا کیفیت دوربین برای شما مهم است؟ و در پایان چه مقدار بودجه صرف خرید خواهید کرد؟

با توجه به اینکه از این دستگاه ها به منظور کاربری نظارتی و امنیتی استفاده می شود پس حتما مکان مورد نظر تعیین می کند که هدف از نصب چه خواهد بود و چه دستگاهی بیشتر مناسب این مکان ها می باشد. در کاربری امنیتی بیشتر هدف پیشگیری یا پیگرد اعمال مجرمانه است و در کاربری نظارتی عملکرد افراد و تجهیزات سنجیده می شود.

مورد بعدی که در خرید و فروش این محصول مهم است بررسی نیازها بر اساس شرایط محیطی است. از آنجا که بیشتر خریداران اصلا اطلاعاتی در خصوص این محصول ندارند و صرفا می خواهند یک دوربین برای فروشگاه، منزل یا محل کار خود نصب کنند در اینگونه موارد فروش باید هوشمندانه باشد و بر طبق نیاز مشتری کالای درست به او داده شود.

 برخی از دوربین ها مختص فضاهای داخلی هستند و در فضای بیرون و بارندگی کارایی ندارند‌. اینجاست که نوع دوربین باید بر حسب موقعیت جغرافیایی و مکان نصب تهیه شود‌.

خرید و فروش انواع دوربین مدار بسته از لحاظ ظاهری

به طور کلی دوربین ها از لحاظ کاربری، ساختار و فنی به ۴ دسته که شامل نوع بدنه دوربین، کیفیت تصویر، نوع شبکه و لنز آن تقسیم بندی می شوند. 

نوع بدنه: در مدل های دام، بولت، اسپید دام و چشم ماهی عرضه می شوند.

 کیفیت:از یک مگاپیکسل تا ۸ مگاپیکسل هم در بازار خرید و فروش می شود.

 نوع شبکه: در مدل های آنالوگ و تحت شبکه وجود دارند.

انواع لنز: در مدل های لنز ثابت، لنز متغیر با تنظیم دستی و لنز متغیر با تنظیم خودکار تولید می شوند.

دوربین مدل دام: از ویژگی های این مدل ظاهر گنبدی شکل می باشد که بیشتر مناسب نصب بر روی سقف می باشند و در فضاهای داخلی مانند فروشگاه، ادارات، پارکینگ منازل و مکان های عمومی، هتل ها، بیمارستان ها کاربرد دارند.

دوربین مداربسته بولت:

 ظاهر این مدل ها شبیه به گلوله و استوانه شکل است و برای محیط های بیرونی استفاده می شوند چون جنس بدنه آن ها فلزی می باشد و برای شرایط جوی نامساعد مناسب خواهند بود.

دوربین مداربسته اسپید دام:

این مدل با اسم دیگری از جمله دوربین های گردان، چرخشی و PTZ نیز معروف است. از ویژگی های بارز این مدل قوی بودن، توان چرخشی ۳۶۰ درجه افقی و ۱۸۰ درجه عمودی، بزرگنمایی و کیفیت تصویر برداری بالا و بدنه فلزی می باشد.

دوربین مداربسته مدل چشم ماهی:

دلیل نامگذاری این مدل به لحاظ ظاهری شبیه چشم ماهی می باشد. از ویژگی های برجسته ی این مدل امکان زاویه دید ۱۸۰ تا ۳۶۰ درجه، لنز ثابت، نصب بر روی سقف می باشد.

خرید انواع دوربین مدار بسته از لحاظ تکنولوژی

انواع دوربین مدار بسته از نظر تکنولوژی

از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در تولید، دوربین مدار بسته در سه مدل با سیم، بی سیم و شبکه تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این مدل ها به چند مدل مختلف از معمولی تا پیشرفته عرضه می شوند. دوربین ها با سیم که در مدل های رنگی استاندارد و سیاه و سفید عرضه می شوند مناسب محیط های بیرونی و داخلی هستند و پکیج این دوربین ها شامل مدل هایی برای فضای بیرونی و مدل هایی برای فضای داخلی می باشند. برای دید در شب در این دوربین ها فیلتر مادون قرمز نصب شده است که برای وضوح تصویر در شب و بهبود جزئیات تصاویر در شب آن ها سیاه و سفید می باشد. این دوربین ها پورت رابط از نوع BNC یا DIN در آن ها استفاده می شود و نیازمند کابل ویدیویی جدا هستند. برای فروشگاه ها، پمپ بنزین ها، ادارات و … کارایی زیادی دارند.

مدل های بی سیم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هستند و هم برای محیط های شخصی و هم عمومی کاربرد دارند. مدل های دیجیتال این دستگاه امنیت بالایی دارند و به خاطر بی سیم بودن آن ها نباید نگران تداخل با دستگاه های خانگی دیجیتال را داشته باشید چون به هیچ عنوان تداخل ایجاد نخواهند کرد و از لحاظ ارائه تصویر و صدا بسیار واضح و با کیفیت هستند. اشتباه رایجی که در مورد این مدل ها وجود دارد این است که بیشتر افراد تصور می کنند که این مدل ها نیازی به کابل کشی ندارند و کاملا بی نیاز از سیم هستند که در واقع این مدل ها فقط انتقال اطلاعات را از طریق بی سیم انجام می دهند و برای تامین انرژی به برق نیاز دارند.

مدل آی پی یا شبکه هم یک مدل برای محیط هایی است که می خواهند از دور آن ها را نظارت کنند. این مدل ها با استفاده از شبکه امکان کنترل و چک کردن دوربین ها در هر نقطه ای را فراهم می کند. حتی می توان فیلم و تصاویر دوربین ها را در کامپیوتر ضبط نمود.

سیستم ساخت دوربین ها رفته رفته و سال به سال در حال پیشرفت است و مدل های آنالوگ با استانداردهای بالایی تولید می شوند اندازه تصویر در این مدل ها HD و کیفیتی بالای یک مگاپیکسل دارند. البته نمونه های با کیفیت ۲ مگاپیکسل تا ۸ مگاپیکسل هم وجود دارند که پرطرفدارترین نوع سیستم ها آنالوگ هستند.

قیمت خرید و فروش انواع دوربین مدار بسته

قیمت یکی از پارامترهای مهم و اساسی در خرید دوربین مداربسته می باشد. فروش این دستگاه ها اغلب توسط نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر انجام می شود و قیمت گذاری هم تحت تاثیر عوامل مختلفی است. این محصول بیشتر در برندهای خارجی و با کیفیتی چون یک هایک ویژن، هایلوکس، سامسونگ، سونی، اکسیس، داهوا و … به فروش می رسند و قیمت آن ها تحت تاثیر نوسانات ارزی است و در حال حاضر به دلیل عدم ثبات قیمت ارز، قیمت دقیق مدل های این دستگاه در دسترس نمی باشد.

اما به طور کلی عوامل زیر نقش تعیین کننده در قیمت خرید دوربین مداربسته دارند.

هر مدل از این دوربین ها قیمت متفاوتی دارد و ظاهر، کیفیت، سال ساخت همه و همه المان های موثر در افزایش یا کاهش قیمت هستند.

معمولا فروشندگان معتبر نمایندگی چند برند معتبر را در دست می گیرند و چون دست واسطه ها در این زمینه کوتاه می شود پس قیمت نهایی هم مناسب خواهد بود.

هر مدلی برای کارایی به خصوصی طراحی می شود. ممکن است یک مدل چندین کارایی را همزمان داشته باشد و ممکن است یک مدل ساده و فقط با امکانات ابتدایی طراحی شود که همه این ها در قیمت موثر هستند.

کیفیت ضبط و تصویربرداری و وضوح تصویر یک معیار دیگر در قیمت گذاری است معمولا نمونه های دیجیتال و پیشرفته از وضوح تصویر بالایی برخوردارند و همین سبب اختلاف قیمت با سایر مدل ها می شود‌

اختلاف قیمت در برندها وجود دارد. هر برندی یک استراتژی خاص برای تولید در پیش می گیرد و ممکن است پروسه ی تولید هزینه بر باشد و در نتیجه قیمت بیشتر شود و یا برعکس همین موضوع و همه ی این ها دلیل اختلاف قیمت دو نمونه مشابه می باشد‌

صرفا به دلیل قیمت پایین یک دوربین آن را خریداری نکنید. تمام فروشندگان این دستگاه ها نمونه های مختلف این دوربین ها را به فروش می رسانند و توضیحات تکمیلی را به فروشنده خواهند داد و در پایان بر اساس محیط و بودجه فرد دستگاه مورد نیاز خریداری می شود‌. به طور کلی اگر از نمایندگی ها به صورت آنلاین یا حضوری خرید کنید می توانید از خدمات نصب و راه اندازی این فروشنده ها بهرمند شوید و همچنین کالای ضمانت دار را تهیه نمایید.

 دوربین های آنالوگ در بازار قیمت مناسبی نسبت به نمونه‌های فول اچ دی دارند و هر ساله این مدل ها به سمت توسعه و بهبود قدم برمیدارند و قابلیت های بیشتری را در این سیستم ها قرار می دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button