خرید انواع دزدگیر منازل

خرید انواع دزدگیر

اگر تمایل دارید که بهترین نوع دزدگیر برای منزلتان خریداری کنید، به عواملی مانند بودجه، ترجیح شخصی، مال و دارایی‌های داخل منزل، میزان حفاظت و بسته به‌جایی که زندگی می‌کنید، بستگی دارد. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا در خرید انواع دزدگیر منازل به همراه نظرات موافق و مخالف، شما را راهنمایی کنیم.

انواع دزدگیر

قبل از هر کاری شما باید مشخص کنید پس از آلارم دزدگیر، مایل هستید چه‌کاری انجام شود. در ادامه به بررسی هر یک ‌بطور مجزا می‌پردازیم:

 • برخی دزدگیرها هستند که تنها صدای آژیر می‌دهند و به هیچ جایی مانند پلیس و یا خودتان تماس نمی‌گیرد
 • دسته‌ای از دزدگیرها هستند که در حافظه‌شان شماره‌های تماس ذخیره‌شده و می‌توانند با دوستان یا خانواده‌تان تماس حاصل کنند.
 • دسته‌ای از سیستم‌هایی به نام خانه هوشمند هستند که زمانی که هشدار پخش می‌شود، در برنامه‌های تبلت یا تلفن همراه تماس می‌گیرد.
 • یک سری قراردادهایی وجود دارند که با شرکت‌های امنیتی و حفاظتی منعقد می‌شود که در ازای پرداخت مبلغ ماهانه یا سالانه، درصورتی‌که دزدگیر به صدا درآمد، خودش مستقیم وارد می‌شود یا به پلیس اطلاع می‌دهد.

سیستم‌های هشدار بی‌سیم:

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که از سیستم‌های بی‌سیم یا باسیم بهره بگیرید. سنسورهایی که بی‌سیم است، از باتری برای تغذیه استفاده می‌کند و راه ارتباط با کنترل پنل، سیگنال‌های رادیویی است. روش نصب و راه‌اندازی این نوع سیستم‌ها راحت و آسان است و حتی خود شما نیز قادر هستید که این نوع دزدگیرها را نصب کنید و همچنین می‌توانید سنسور را نیز به آن اضافه کنید و یا اگر قصد داشتید منزلتان را تغییر دهید، به‌آسانی سنسورها جدا می‌شوند و در منزل جدید نیز می‌توانید استفاده کنید. هزینه این نوع سنسورها بالاست ولی خدمات خوبی را ارائه می‌دهند. درست است که این نوع سیستم‌ها نسبت به نوع سیم‌دار آن‌ها گران‌تر هستند ولی برای راه‌اندازی دزدگیرهای سیم‌دار، باید سیم‌کشی کنید که باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کرد.

دزدگیرهای فقط آژیر زننده: وقتی این دزدگیرها خطر احساس کنند، یک‌صدای آژیر بلند تولید می‌کنند که شاید گاهی باعث‌تری یا مزاحمت همسایگان شود. این نوع دزدگیرها قابلیت این را ندارند که به شما یا پلیس تماس بگیرند؛ فقط صدا تولید می‌کنند و درواقع هیچ کاری در برابر دزد انجام نمی‌دهد. در هنگام خرید این نوع دزدگیرها باید به محله‌تان هم توجه کنید؛ آیا در نزدیکی خانه شما، دوست یا فامیل یا شخصی وجود دارد که فوراً با پلیس تماس بگیرند یا به کمک شما بیایند؟ اگر جواب این پرسش بله است، باید بگوییم که این نوع دزدگیر می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

نظر موافقان:

 • خودتان هم می‌توانید این نوع دزدگیر را نصب کنید
 • این آژیر در مواقع سرقت کفایت می‌کند
 • از بابت بستن قرارداد با شرکت‌های امنیتی معاف می‌شوید

نظر مخالفان:

 • خود این دزدگیر به‌تنهایی باعث دفع دزد نمی‌شود و حتماً باید کسی وارد عمل شود
 • اگر از خانه‌تان دورباشید، دیگر صدای دزدگیر را نمی‌شنوید؛ مگر اینکه کسی شمارا مطلع کند
خرید دزدگیر

دزدگیرهای تلفن کننده:

اگر در اطراف منزلتان شخصی نیست که با شما تماس بگیرد، می‌توانید از این نوع دزدگیرها استفاده کنید. روش کار به این صورت است که در هنگام احساس خطر، به‌صورت خودکار با شماره‌های ذخیره‌شده در آن تماس می‌گیرد و این مزیت را دارد که شما یا هر کس دیگری فوراً مطلع می‌شوید و می‌توانید کاری انجام دهید. می‌توانید از 3 تا 10 عدد شماره تلفن را در حافظه‌اش همراه با الویت بندی ثبت کنید. اگر اولین نفر جواب بدهد، دیگر به شماره‌های بعدی تماس نمی‌گیرد ولی در غیر این صورت تک‌تک شروع به شماره‌گیری می‌کند. علاوه بر این شامل خدمات ویژه‌ای مانند دکمه اضطراری، هشدار نشت گاز یا آتش‌سوزی نیز است. این سری از دزدگیرها در دو نوع موجود است:

 • تلفن کننده‌های خط ثابت: روش کار در این نوع به این صورت است که از شماره‌های ذخیره‌شده در تماس‌ها استفاده می‌کند؛ بنابراین باید سیم‌کشی تلفن را نیز انجام دهید.
 • تلفن کننده‌های GSM: در هنگام تماس، از سیگنال‌های موبایل استفاده می‌کند و به شماره‌های ذخیره‌شده زنگ می‌زند و یکی از تفاوت‌هایش با مدل قبلی این است که نیازی به سیم‌کشی نیست و تنها نیاز است که یک سیم‌کارت درون آن قرار دهید و باید مدام و به‌صورت دوره‌ای، کنترل کنید که از اعتبار پولی برخوردار باشد و همچنین باید مطمئن شوید که محل زندگی شما به‌خوبی آنتن دهد و برای اینکه متضرر نشوید، قبل از خرید این مورد را به‌دقت کنترل کنید.

نظرات طرفداران:

 • اگر سنسور جدیدی خریدید، می‌توانید آن را به ترمینال‌های ورودی دزدگیرتان متصل کنید تا در مواقع نشت گاز و آتش‌سوزی شمارا مطلع کند.
 • به شماره‌های ذخیره‌شده، هشدار می‌دهد
 • شما ناچار نیستید که به شرکت‌های امنیتی و حفاظتی هزینه پرداخت کنید.

نظرات مخالفان:

 • برای استفاده از این نوع دزدگیرها مجبور هستید که هزینه‌های سیم‌کشی را نیز پرداخت کنید
 • این دستگاه در مناطقی که آنتن خوبی ندارد، مناسب نیست؛ زیرا امکان تماس گرفتن میسر نمی‌شود
 • ممکن است در هنگام هشدار، شما یا بقیه افراد در دسترس نباشید. مگر اینکه از مدل‌هایی استفاده کنید که تعداد زیادی از شماره‌ها را ذخیره کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button